Ogłoszenia 23.10.2016

XXX niedziela zwykła – 23.10.2016 r.

Kolekta na cele misyjne

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który potrwa w kościele do 29 października.

1. Przed nami ostatni tydzień października; ostatnie nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym zawsze w łączności z wieczorną /późniejszą/ Mszą św. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 16.00.

1. W czwartek przypada 4 rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda KASYNY (2012), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata.

1. W piątek przypada w liturgii święto Śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

1. Przyszłą niedzielę – ostatnią października – obchodzić będziemy w kościele parafialnym jako Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła.

1. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – pół godziny przed każdą Mszą świętą. W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek. Układ nabożeństw będzie jak w niedziele. Procesja na cmentarz będzie po Mszy św. o 11.00 – czyli ok. 12.00./…/.

1. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży /karteczki są na klęcznikach przy filarach/. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie począwszy od środy po wszystkich Mszach św. Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy.

1. Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma”. Kalendarze z Papieżem Franciszkiem – duże po 10 zł, małe A4 po 5zł.

1. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 13 lub 27 listopada o 15.00.

• Młodzież Wolontariatu Zespołu Szkół w Lini bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w zbiórce pieniędzy na kosztowne leczenie Błażeja Drywy, poszkodowanego w pożarze.  Wszystkim ofiarodawcom Wolontariusze bardzo dziękują!!!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.