Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2014

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 lutego 2014

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.
  2. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski.
  3. W dniu dzisiejszym, w odpowiedzi na apel Biskupa Diecezjalnego przed  kościołami naszej diecezji są zbierane ofiary do puszek na odbudowę kościoła filialnego w Mojuszu. Świątynia spłonęła 13 lutego.
  4. We wtorek  będzie dodatkowa Msza św. w Linii o 17.00.
  5. W sobotę od 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami św.
  6. W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolekta inwestycyjna.
  7. W przyszłą niedzielę (2-8 III) zaczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  8. W zakrystii można nabyć płytę z nagraniem Orszaku Trzech Króli. Cena 5,- zł.
  9. W sobotę odbyły się pogrzeby:
+ Reginy Potrykus l. 64, Linia, Piaskowa
+ Genowefy Ruszkowskiej l. 92 Linia, Długa  „Dworzec”
              Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Warszawa, 20 lutego 2014 roku
Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski