ogłoszenia

XXVII niedziela zwykła – 06.10.2024 r.

DWA  ŚWIATY- zbiórka na rzecz hospicjum w Kartuzach

11.00 - Poświęcenie różańców

KOLEKTA  INWESTYCYJNA

1.     Trwamy w miesiącu różańcowym na modlitwie z Maryją. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.00 poświęcimy różańce uczniom klas III. W tym tygodniu zapraszamy dzieci na dziesiątkę różańca o 16.30 we wtorek i w czwartek.

2.     W poniedziałek zapraszamy na odpust do Niepoczołowic. Mszę św. w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i Czcicieli NMP Różańcowej  o godz. 18.30 odprawi
i Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Mizyk  z parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Wcześniej, o 18.00 będzie
różaniec i okazja do spowiedzi św.            Z racji odpustu,  w Lini będzie tylko jedna Msza św. z różańcem parafialnym o 16.30.

3.     W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o  18.00  i różańcu. Następny termin chrztu św. przewidujemy na niedzielę 10 listopada podczas Mszy św. o 11.00.

4.     W przyszłą niedzielę  przeżywać będziemy w Polsce XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia Starości i cierpienia”. Przed kościołami będą zbierane ofiary  do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Akcję prowadzi  Fundacja  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5.     Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejne  Nabożeństwo Fatimskie w intencji kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Maryi Królowej kapłanów. Msza św. - z liturgią niedzielną i różańcem parafialnym będzie o 17.00.

6.     W przyszłą sobotę o 10.00 zapraszamy na zbiórkę ministrancką, również kandydatów.

7.     W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych  jak co roku prosimy
o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia z zachowaniem zasad segregacji odpadów. Zachęcamy również, aby nie tworzyć zbędnej ilości śmieci. Proponujemy, by wśród bliskich  krewnych umówić się, że   razem kupujemy kwiaty
i znicze, które maja być znakiem naszej miłości i pamięci.

8.     W środę o 9.00 odbędzie się pogrzeb + Leszka Klein l. 63 , zam. linia Długa 104. Różaniec  w dniu pogrzebu będzie o 8.25 (dzisiaj -w niedzielę po Mszy św. o 15.00). Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…