ogłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVI niedziela zwykła – 29.09.2024 r.

1.     We wtorek o 19.15 w plebanii zapraszamy na spotkanie członków Rad Parafialnych.

2.     W  wtorek rozpoczniemy miesiąc PAŹDZIERNIK, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie do piątku w łączności z ostatnią wieczorną Mszą św., w sobotę ze Mszą św. o godz. 8.30, a w niedziele po Sumie Parafialnej (w I niedzielę miesiąca prowadzą jak zwykle Róże Różańcowe). Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii po Mszy św. o godz. 16.45. W tym tygodniu, we wtorek o 16.30 będzie nabożeństwo Różańcowe również dla dzieci (jedna dziesiątka).  Za odmówienie pięciu tajemnic (jednej części) różańca w kościele, kaplicy, gronie rodziny, pobożnym stowarzyszeniu, kiedy wielu gromadzi się w godziwym celu (nie tylko w październiku), można uzyskać odpust zupełny.

3.     W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać w czwartek:

·    16.00 do 16.15       kandydaci do bierzmowania kl. 8;

·    16.15 do 16.30       kl. IV SP;

·    16.30 – 17.00         kandydaci do bierzmowania – starsi.

4.     W I czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja  Najświętszego Sakramentu do 19.30 (różaniec prowadzi Grupa Modlitewna). W I piątek miesiąca Msze św. będą w Lini o 8.30 i 18.00, w kościołach filialnych o 16.30.

5.     W I sobotę miesiąca  zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót. W sobotę również ze względu na wspomnienie uczcimy relikwie św. Faustyny.

6.     Chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy w sobotę od 10.00.

7.     Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 13 października podczas Mszy św. o godz. 11.00 Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

8.     W dalszym ciągu staramy się pomagać poszkodowanym.  PZ Caritas nawiązał bezpośredni kontakt ze wsią Kantorowice w Gminie Lewin Brzeski i przygotowuje transport darów  dla mieszkańców tej konkretnej miejscowości. Ze środków  Caritas zostały  zakupione 4 osuszacze przemysłowe. Kto chciałby dołączyć jeszcze swoje dary (szufle, narzędzia do sprzątania, środki chemiczne…) proszony jest o przyniesienie ich do wtorku do salki w kościele.

9.     Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. Za tydzień jako parafia włączymy się w wydarzenie „Dwa Światy”, które organizuje Kartuskie Centrum Caritas. Wolontariusze ze szkół z terenu naszej parafii za tydzień przeprowadzą zbiórkę pieniężną  na działalność hospicjum i wsparcie pacjentów hospicyjnych. Jednocześnie organizatorzy zapraszają na koncert DWA ŚWIATY (plakat), który odbędzie się 6 października o 19.00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

11. Mszę św. odpustową w intencji Mieszkańców Niepoczołowic i czcicieli NMP Różańcowej w poniedziałek 7 października  o 18.00 odprawi ks. Tomasz Mizyk z Kartuz.

12. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania/nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Jest również dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”