ogłoszenia

XXV niedziela zwykła – 22.09.2024 r.

1.     W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie w niedzielę, 22 września b.r. we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych. Tę zbiórkę w naszej parafii przeprowadzą dzisiaj członkowie PZ Caritas.

2.     W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 8.30 i 18.00

3.     We wtorek o 16.00 w salce w Lini odbędzie się - pierwsza po wakacyjnej przerwie  - próba scholii. Zapraszamy dzieci, młodzież i każdego chętnego do wspólnego śpiewania.

4.     W środę wznowimy peregrynację obrazu  MB Nieustającej Pomocy. Prosimy  rodziny
o podjęcie wizerunku MB w swoim domu przez dobę i przygotowanie dla obrazu  należnego miejsca. Przypominamy, że peregrynacja  odbywa się etapami według tras kolędowych. Przedstawiciele z następnego domu przychodzą do rodziny oddającej obraz. Sugerujemy,
aby przekazanie obrazu następowało około godziny 18.30. W dalszym ciągu będą wędrować
3 obrazy. W najbliższą środę zapraszamy:

·    Rodzinę z trasy kolędowej  Kobylasz, następnie Igrzeczna (po uzgodnieniu między sobą,
kto zaczyna?)

·   z Lini Rodzinę z trasy kolędowej Klubowa  - lewa strona, następnie Osiedlowa

·   z Lini Rodzinę z trasy kolędowej Linia Dworzec za torami – prawa strona, następnie lewa str.
W każdym zestawie peregrynacyjnym poza obrazem jest modlitewnik i księga pamiątkowa,
do której należy wpisać przynajmniej którego dnia, która rodzina gościła obraz /…/ i  swoje podziękowania tak, aby powstała kronika tego wydarzenia. Po nawiedzeniu całej  trasy kolędowej obraz wraca do kościoła i po uzgodnieniu terminu w intencji próśb rodzin odwiedzonych będzie odprawiona Msza św. Jeżeli w czasie peregrynacji wystąpią dni wolne, świąteczne obraz może wrócić do kościoła (kościołów).

5.     W piątek (27 IX) po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie modlitewne dla grupy młodszej, przygotowujących się do bierzmowania.

6.     W sobotę o 10.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i chętnych do służby w szeregach ministranckich. Zapraszamy również dziewczęta gotowe do posługi przy ołtarzu,  lektora
lub kantora.

7.     W niedzielę (29 IX) po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8.     Za tydzień w niedzielę, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Sąsiednie parafie zapraszają na odpust. Suma odpustowa w Strzepczu będzie o 12.00, a w Łebuni o 13.00.

9.     Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 13 października podczas Mszy św. o 11.00.

10. Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza członków Apostolatu Margaretka i inne osoby zaangażowane  w duchową troskę o kapłanów na II Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów w sobotę , 5 X 2024 w bazylice katedralnej w Pelplinie. Zawiązanie wspólnoty będzie o 10.00, następnie konferencja i Msza św. o 11.00 (Bp Arkadiusz Okroj).