ogłoszenia

XXIII niedziela zwykła – 8.09.2024 r.

kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

8- 14.IX – Tydzień Wychowania – pod  hasłem „wychowujmy razem”

Jego celem jest wsparcie Kościoła, rodziny i szkoły

we wspólnych wysiłkach wokół wychowania dzieci i młodzieży.

po Mszy św. 11.00 - Spotkanie dla bierzmowanych - klasy I szkoła średnia

W naszej diecezji dzień modlitw w intencji kobiet

oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

Z racji dziś przypadającego święta Narodzenia NMP (które niedziela znosi)

ziarno siewne poświęcimy jutro w łączności ze Mszą św. o 16.30

1.     W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz ósmy – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączyli się w modlitwy dając  świadectwo wiary
w moc modlitwy. Bóg zapałać!

2.     Wczoraj koło południa gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (~240 osób). Serdeczne podziękowania składamy kucharkom, strażakom i wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się ugoszczenie pielgrzymów; za przygotowanie posiłku i  sprawną obsługę – Bóg zapłać!

3.     W poniedziałek, z racji odpustu w Bukowinie będzie tylko jedna Msza św. w Lini  o 16.30.

4.     W piątek, 13-go o 19.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, tym razem w intencji - o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego.

5.     W sobotę przypada w liturgii święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.     W przyszłą niedzielę – 15 września łącznie z Mszą niedzielną w sobotę  ks. proboszcz Zbigniew Drzał z Gdańska wygłosi w naszej wspólnocie   na wszystkich Mszach św. homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nienamalowany   przez człowieka Obraz był przedmiotem refleksji wielu świętych m.in. Jana Pawła II, który powiedział, że kontemplacja Oblicza Chrystusa jest programem dla Kościoła na trzecie tysiąclecie.
      Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę i płytę CD na temat widzialności Boga opartą o nauczanie Pisma Świętego oraz tradycji Kościoła, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w parafii ks. Zbigniewa
w Gdańsku dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wszyscy Darczyńcy otrzymają pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.

7.     W niedzielę 15 września 2024 roku w kościele pw. św. Jana Pawła II w Lubaniu (parafia Rekownica), Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 11.00 rozpocznie się diecezjalne święto dziękczynienia za plony – dożynki.

8.     Następny chrzest zapowiadamy na niedzielę 13 października podczas mszy św. o 11.00.

9.     Od wtorku przyszłego tygodnia zapisana jest Msza św. gregoriańska. Osoby, które ją zamówiły prosimy
o kontakt w biurze parafialnym.

10. Za tydzień o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

11. Wydział Duszpasterski Kurii ogłasza:     Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany
na lato.

12. Spotkanie organizacyjne Bierzmowanie  klasy 8 szkoła podst. – sobota 14.09 po Mszy św. 18.00.

13. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci do I Komunii św. w niedzielę 15.09 po Mszy św. o 11.00

14. Zmarła + Urszula Skrzypkowska l. 66 zam. Zakrzewo 21. Pogrzeb odbędzie w środę o 10.00. Różaniec odmawiany będzie w kościele w Lini po ostatniej Mszy św., (w poniedziałek o  19.00),  a w  dniu pogrzebu o 9.25. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…