ogłoszenia

XXI niedziela zwykła – 25.08.2024 r.

liturgiczne wspomnienie w Polsce św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego,

znanej jako Mała Arabka, Maleńka Nic,

po Mszach św.  udzielamy błogosławieństwa relikwiami świętej

1.      W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00 i o 18.00 oraz w kościołach filialnych o 19.15. Podczas Mszy św. o 8.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.  Parafia Tuchlino zaprasza na odpust o godz. 11.00.

2.      W tym tygodniu z racji zbliżającego się rozpoczęcia Roku Szkolnego
i Katechetycznego oraz
I piątku w   czwartek i piątek będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. w Lini od 16.15. W czwartek  adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 19.15, również z możliwością przystąpienia do sakramentu  pokuty.

3.      W przyszłą niedzielę (1 września) odbędą się Dożynki Gminne w Strzepczu.
O godz. 13.15 będzie  Msza św. w kościele parafialnym w Strzepczu, a następnie wspólne biesiadowanie nad jeziorem w Strzepczu….

4.      Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 8 września podczas Mszy św.
o godz. 11.00.  Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu
do czwartku włącznie.

5.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

6.      Inne:

·   Dyrekcja SP w Lini informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września o godz. 8.00 dla kl. 4 - 8, następnie będzie Msza św.
a po niej  spotkanie w szkole oddziałów zerowych oraz kl. 1-3. Dodatkowe informacje będą  na stronie szkoły i FB.

·   Dyrektor SP w Niepoczołowicach ogłasza, że rozpoczęcie  roku  szkolnego będzie o 9.00.

·   Zarząd Stowarzyszenia „Sport to Zdrowie” zaprasza Mieszkańców Gminy
i Gości, 31 sierpnia (sobota) o 11.00 na stadion w Lini na derby Lini w piłce nożnej, pomiędzy K.S. Dąbrówka Linia, a  GKS Linia. Zapraszamy całe rodziny. Dla najmłodszych widzów przygotowane są  niespodzianki.