ogłoszenia

XX niedziela zwykła – 18.08.2024 r.

Zbiórka misyjna do puszek dla O. Kazimierza

1.    W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. W poniedziałek
(19 sierpnia) przypada ona w naszej parafii. Zapraszamy na adorację do kościoła parafialnego od  godz. 8.30 (Msza św.) do godz. 10.00; od godz. 16.30 (Msza św.)    i do Mszy św. o 18.00 do 21.00.  Podczas adoracji odmówimy różaniec:

·  9.00 – Tajemnice Radosne                  Róże z Zakrzewa, Kobylasza, Potęgowa

· 17.00 – Tajemnice Światła          Róże z Kętrzyna

· 19.00 – Tajemnice Bolesne          Róże z Niepoczołowic

· 20.00 – Tajemnice Chwalebne    Róże z Lini

O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy przedstawicieli Żywego Różańca

Adorację zakończymy APELEM  MARYJNYM o godz. 21.00.

2.    W tym tygodniu  w Lini, w poniedziałek, środę i w czwartek  będą dodatkowo Msze św. rano o 8.30.

3.    W sobotę w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

4.    Za tydzień,  w niedzielę w liturgiczne wspomnienie w Polsce św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej jako Mała Arabka, Maleńka Nic, po Mszach św.   uczcimy relikwie świętej udzielając nimi błogosławieństwa.

5.    Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

6.    Najbliższy termin  chrztu św. planujemy na niedzielę 8 września.

7.    W gablocie są wywieszone nowe zapowiedzi przedślubne.

8.    Inne:

·    Komunikat Kom. Pow. Policji  w Wejherowie:
W ostatnim czasie nasiliły się próby oszustw na szkodę seniorów. Dlatego Policjanci ostrzegają:
oszuści mogą podawać się z przez telefon za: policjanta, prokuratora, pracownika banku, pracownika socjalnego lub innych instytucji.
Pamiętaj!

Ø      Policjant nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, gdy otrzymasz taki telefon, rozłącz się!

Ø      Nie przekazuj pieniędzy, nie rób przelewu – gdy ktoś cię o to prosi w rozmowie telefonicznej

Ø      W przypadku jakichkolwiek podejrzeń skontaktuj się z Policją, zadzwoń na numer 112

Ø      Możesz także skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić o próbie oszustwa