ogłoszenia

XVIII niedziela zwykła – 4.08.2024 r.

Kolekta  inwestycyjna

dzień modlitw za proboszczów

1.    We wtorek przypada w liturgii święto Przemienienia Pańskiego. W wtorek będzie dodatkowo Msza św. rano o 8.30.

2.    W piątek  przypada w kalendarzu święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

3.    W sobotę, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika († 258). W naszej Diecezji Peplińskiej przeżywamy dzień  patrona w randze święta liturgicznego.

4.    Za tydzień w Kętrzynie Msza św. niedzielna będzie w sobotę o 19.15.

5.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00.

6.    Jest do odebrania/nabycia  nowy „Pielgrzym”.

7.    Wójt Gminy Linia – p. Tadeusz Klein i nasza parafia NSPJ W Lini zaprasza na wspólną zabawę podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 18.08. br. (niedziela od 14:00 do 18:00) na placu przykościelnym w Lini. W programie festynu przewidziane są atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. występ Gminnej Orkiestry Dętej, konkursy i zabawy z nagrodami, grill, ciasto, dmuchańce, animacje, piana party. Zabawę poprowadzi zespół „Półtora Gościa”.

8.    PZC z Lini organizuje wyjazd dla seniorów z naszej parafii do Centrum Promocji Regionu w Szymbarku w dniu 13.08. br. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 10.00. Bezpłatny przejazd, wstęp, przewodnik i obiad. Zabieramy ze sobą dobry humor. Zapisy u pana organisty do czwartku.