Ogłoszenia parafialne 23.03.2014

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23 marca 2014

1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, którą przeżywamy, wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu. Poprzez słowo Boże, które jest do nas skierowane w liturgii słowa, jesteśmy zaproszeni do pogłębienia naszej refleksji na temat chrztu, który przyjęliśmy. Zastanówmy się zatem, czym jest dla nas przynależność do Kościoła i jak w konkrecie życia wyznajemy naszą wiarę.

2. Jednocześnie, aby wspomagać duchową walkę o przemianę naszego życia, w okresie Wielkiego Postu możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej  dla dzieci nie ma; dla dorosłych o godz.6.45 bez Mszy świetej i o 18.00 z Mszą świetą i kazaniem pasyjnym. Zaś Gorzkie Żale celebrujemy w niedzielę po Mszy świetej o godz.11.00.

3. Pomimo że okres Wielkiego Postu jest czasem uprzywilejowanym w liturgii i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywać we wtorek, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze św. w naszym kościele są jak podaje plan rekolekcji /zakładka ogłoszenia inne/. Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy o 8.00. Mszę św. w intencji ++ zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy w Niedzielę Palmową o 8.00.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Gotowych do podjęcia tego dzieła zapraszamy we wtorek na Mszę św. o 18.00.

5. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, by życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci, by osoby starsze czy terminalnie chore mogły godnie przeżywać swoje ostatnie dni na tej ziemi, nie lękając się o to, że zostaną nagle tego życia pozbawione. Prośmy też za tych, którzy nie doświadczają bliskości drogich im osób i ulegają pokusie skracania własnego życia, a także za tych, którzy w imię źle pojętej solidarności ułatwiają innym podjęcie i wykonanie tak dramatycznej decyzji, jaką jest zakończenie własnego życia. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

6. W dniu dzisiejszym  rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Nauki będzie głosić O. Urban OFM z Wejherowa. Serdecznie witamy i pozdrawiamy Ojca Rekolekcjonistę. We wtorek podczas Mszy św. będzie zbierana kolekta, jako nasz dar  dla Księdza Rekolekcjonisty. Do wtorku Msze św. będą zgodnie z programem podawanym na bieżąco przez O. Rekolekcjonistę.

7. Od  środy do piątku swoje rekolekcje szkolne  będą mieli uczniowie ZS w Lini zgodnie z programem podanym w szkole. Ze względu na rekolekcje szkolne Msze św. będą:

• w środę tylko popołudniu                      o 17.00 i 18.00

• w czwartek tylko                                    o 18.00,

• w piątek w ramach rekolekcji rano       o 8.00, 9.00 i 10.00 oraz wieczorem po Drodze Krzyżowej o 18.00.

8. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nauka dla rodziców i chrzestnych. Następny termin chrztu wyznaczamy na  Święta Wielkanocne.