ogłoszenia

XVI niedziela zwykła – 21.07.2024 r.

W Sianowie Matki Bożej Królowej Kaszub

Suma odpustowa  11.30

1.  Dzisiaj rozpoczynamy XXV Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Przez ten tydzień przy ołtarzu Jezu Ufam Tobie i przy okazji poświęcenia pojazdów będą będziemy zbierać ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.

2.  W poniedziałek (22 lipca) w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Parafia Strzepcz zaprasza na swój doroczny odpust w następną niedzielę o 12.00. Również w przyszłą niedzielę  o 12.00 parafia Siemirowice zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Ignacego Loyoli.

3.  W tym tygodniu, we wtorek i środę w Lini  będą dodatkowo Msze św. o 8.30.

4.  W czwartek przypada w liturgii święto Św. Jakuba Starszego, Apostoła, i wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji po wieczornej Mszy św. poświęcimy nowe i nowo nabyte pojazdy. W czwartek do 19.15 będzie cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.  W piątek, 26 lipca wspominać będziemy świętych Joachima i Annę, Rodziców NMP. W piątek ze względu na spowiedź w Strzepczu, Msze św. w Lini będą o 18.00 i 18.45.

6.  W najbliższą sobotę ze względu na popołudniowe Msze św. ślubne i niedzielne nie będzie Mszy św. o 8.30.

7.  Za tydzień Msza św. z liturgią  niedzielną w Kętrzynie będzie w sobotę o godz. 19.15.

8.  Sakramentu chrztu św. w następnym terminie udzielimy w niedzielę 11 VIII podczas Mszy św. o godz. 11.00.

9.  jest do odebrania/nabycia  nowy „Pielgrzym”.