ogłoszenia

IX niedziela zwykła2.06.2024 r.

W Polsce Dzień Dziękczynienia

– zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej

Kolekta inwestycyjna

kiermasz ciast dla stowarzyszenia EDUQ

1.      W sobotę Mszą św.  niedzielną rozpoczęliśmy odnowienie ubiegłorocznych Misji św.  Słowo Boże będą nam głosić: O Ryszard Bożek CSsR z Tuchowa (jak przed rokiem) i O. Stanisław Patalita CSsR z Gdyni, których serdecznie witamy.
     Plan Misji św. w osobnym pliku w OGŁOSZENIACH.

W czwartek będzie zbierana kolekta dla OO. Misjonarzy, jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.

2.      Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do budowniczych ołtarzy procesyjnych, strażaków, służby liturgicznej, chóru, orkiestry, niosących: krzyż, obrazy (…), baldachim, poczty sztandarowe, do dziewczynek sypiących kwiaty i do całej obsługi, a także do wszystkich za przygotowanie dekoracji. Bóg zapłać!

W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

3.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek będzie  do godz. 20.15.

4.      W piątek (7 czerwca) przypada nasz doroczny odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową o godz. 11.00 !!! odprawią OO.  Misjonarze.  Pół godziny przed SUMĄ będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem kapłanów dekanatu.

Pozostałe Msze św. w dzień odpustu będą: rano o 8.30 i wieczorem o 18.30 z PROCESJĄ; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30.

Odpust parafialny jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia.

Uroczystość Serca Jezusa obchodzona jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.      W sobotę (8 czerwca) w liturgii wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6.      Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 16 czerwca podczas mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

7.      Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń.