Ogłoszenia parafialne 6.04.2014

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 kwietnia 2014

1. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.
  2. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz.8:30 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy Świętej. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godz.11:00. Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, czy zawodowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.
  3. W piątek na 19.00 zapraszamy na drogę krzyżowa  /z kazaniem/ ulicami Linii. Od kościoła pójdziemy ul. Długą – Łąkowa i powrócimy parkingiem do kościoła, gdzie będzie wygłoszone Słowo Boże. W  ten piątek nie będzie osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci.
  4. Liturgia tego tygodnia koncentruje nas na przygotowaniu do wydarzeń paschalnych, dlatego też nie obchodzimy w tym czasie żadnych wspomnień czy świąt świętych.
  5. W nadchodzącym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie będzie zmieniony porządek nabożeństw. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. będą o 7.00 i 18.30; w czwartek o 7.00 i 20.00.
  6. W sobotę w naszej parafii będzie spowiedź św. z udziałem zaproszonych spowiedników.
  • 14.00 – 14.30 – spowiedź św. w Niepoczołowicach
  • 14.00 – 15.00 – spowiedź w Lini
  • 15.30 – 16.00 – spowiedź św. w Kętrzynie
  • 15.30 – 17.00 – spowiedź św. w Lini

UWAGA!  Msza św. z liturgią niedzielną w sobotę będzie o 18.00.

7. Za tydzień przeżywać będziemy  Niedzielę Palmową  – błogosławieństwo palm będzie podczas wszystkich Mszy św. (poza niedzielną w sobotę).

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania podczas Mszy św. o 11.30. Dzieci prosimy zgłaszać  do czwartku włącznie – po wieczornych Mszach św.

9. W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.

10. Za tydzień  będą zbierane ofiary do puszek  na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zapowiedzi:

Paweł Kwieciszewski         kawaler      Linia

Natalia Samp           panna         Grabowiec (II)

Grzegorz Szulc                  kawaler      Kętrzyno

Marta Rożyńska               panna         Wejherowo (II)

Inne:

W przyszłą niedzielę 13.04.2014 r. odbędzie się IX Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Linii. Impreza rozpocznie się o godz. 12.15, a zapisywać się można  od 9.IV 2014 telefonicznie 527 81 64, mailowo gok@gminalinia.com.pl   lub na stronie www.elektronicznezapisy.pl O 13.45 odbędzie się bieg OPEN  z nagrodami dla uczestników.