ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

 

1.     Przed tygodniem  nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za dar modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz ; Władzom Gminy /autokar/ – kierowcom i właścicielom pojazdów – strażakom/porządkowym – orkiestrze - niosącym krzyż – nagłośnienie – prowadzącym modlitwy i śpiew. Bóg zapłać!

 

2.      Przeżywamy dziś wraz z całym Kościołem uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 

3.      W dniu dzisiejszym 39 dzieci przystąpi (ło) do I Komunii św. W ramach Białego Tygodnia dzieci swoje Msze św. będą miały:  do piątku o 18.00, a w sobotę po Mszy o 8.30  pojadą do Torunia.

 

4.     W poniedziałek, 20 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

            Msze św. będą: w Lini - o godz. 8.00, 17.00 i 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach - o godz. 20.00.

     

5.     W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 19.15.

 

6.     W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

 

7.     Ze względu na brak zgłoszeń za tydzień nie będzie chrztu.

 

8.     W gablocie ogłoszeń można zobaczyć nowe zapowiedzi przedmałżeńskie.

 

9.      W sobotę 25 V  organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Cena 100, zł. Zapisy  u ks. Bartosza do środy!

 

10. W sobotę, 1 VI organizowany jest wyjazd do Lednicy. Zostało kilka miejsc. Zapisy również u ks. Bartosza.

 

11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają
w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej 
seminariumpelplin.pl

 

12.           Pogrzeby:

 

·   W sobotę odbył się pogrzeb + Stanisława Studzińskiego l. 76 zam. Kętrzyno 65.

·   We wtorek o 11.00 w Kamienicy Królewskiej odbędzie się pogrzeb + Leona Reszki l. 97,
zam. Niepoczołowice, Piaskowa 8.  Różaniec jest odmawiany w kościele w Niepoczołowicach w sobotę
 i w niedzielę o 19.00, a poniedziałek o 19.15.                

            Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…