ogłoszenia

VII niedziela Wielkanocna – 12.05.2024 r.

Wniebowstąpienie Pańskie uroczystość

13 – 18 V: Dni modlitw o Ducha Świętego – trwamy w Nowennie

(w łączności z majowym)

1.      W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę, po wieczornej Mszy św. o 18.00  zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

2.      W poniedziałek (13. 05) zapraszamy na godz. 20.00 – na Nabożeństwo Fatimskie (przynieśmy ze sobą świece). Modlić się będziemy w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój. Z tą Mszą św. połączymy Nowennę do Ducha Świętego   i majowe.

3.      We wtorek przypada w liturgii święto świętego Macieja, Apostoła. We wtorek ze względu na wyjazd proboszcza Msze św. w Lini wyjątkowo będą o 16.30, 17.15 i 18.00.

4.      W środę o 18.00 w Niepoczołowicach  będzie dodatkowo Msza św. w intencji Rodzin z trasy nawiedzenia MB Nieustającej Pomocy  od ul. Wesołej do jeziora.

5.      W czwartek przypada w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i m., patrona Polski.

6.      W piątek Msze św. będą:  w Niepoczołowicach o 17.00 i w Lini tylko jedna o  18.00.

7.      Spowiedź dla  dzieci przed I Komunią św. będzie w sobotę o  9.30, a następnie (ok. 10.00)  dla ich rodzin.

8.      W sobotę, 18 V o 11.00 w Lini odbędzie się zbiórka ministrantów.

9.      W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną (obowiązek do Niedzieli Trójcy Świętej – 4 czerwca). Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Polsce jako Dzień Dziękczynienia (zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej), a w Kościele także jako Misyjny Dzień Chorych.

10. W przyszłą niedzielę  39 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą:  w Lini - o godz. 6.30, 8.15, 10.00 (Suma Parafialna z przyjęciem dzieci do I Komunii) i 15.00 z nabożeństwem Majowym i Godziną Miłosierdzia; w Kętrzynie - o godz. 6.30  i w Niepoczołowicach - o godz. 8.15.

11. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

12. Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

13. Jest do odebrania / nabycia nowy „Pielgrzym”.

14. W sobotę 25 V  organizowana jest pielgrzymka do Torunia. Cena 100, zł. Zapisy  u ks. Bartosza.

15. W sobotę, 1 VI organizowany jest wyjazd do Lednicy. Zostało kilka miejsc. Zapisy również u ks. Bartosza.