ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

 

1.      W poniedziałek przypada w liturgii święto św. Katarzyny Sieneńskie, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej, w rocznicę wyzwolenie obozu w Dachau, w Niemczech.

 

2.      W środę przypada Święto Pracy. Przez św. Józefa Rzemieślnika - naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

3.      W środę rozpoczniemy MAJ, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. NABOŻEŃSTWA MAJOWE w  naszym kościele odprawiamy: w tygodniu - po wieczornej Mszy św., w sobotę – po Mszy św.  rannej, a w niedziele i święta w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.

      Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

4.      W czwartek przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

5.      W tym tygodniu przypadają też miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek  Msze św. będą o 9.00, 17.00 i 18.00. Po ostatniej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

6.      W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać chcemy Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

      Msze Święte tego dnia będą w Lini o 8.00, 9.30, 11.00 i  15.00 z udzieleniem sakramentu małżeństwa. Podczas liturgii  ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W Kętrzynie  9.30; w Niepoczołowicach  11.00.

 

7.      W I Sobotę  odprawimy nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.  W sobotę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W sobotę przypada w liturgii wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

 

8.      Sakramentu chrztu św.  udzielimy w niedzielę 26 maja podczas Mszy św. o 11.00.

 

9.      W sobotę 11 maja wyruszy z naszej parafii 87 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego do Wejherowa. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek dla orkiestry i  na zorganizowanie pielgrzymki.

 

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

11. Uchwałą nr 565/LX/VIII/2024 Rady Gmina Linia z dnia 28 marca 2024 r. w sprawie udzielenia Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini  została udzielona dotacja na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
     W środę o 9.00 będzie Msza św. w Lini jako podziękowanie za minioną kadencję pracy Wójta i Rady Gminy, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

12. Jest do odebrania/nabycia nowy  „Pielgrzym”. Kupić można również nowy  numer „Misyjnych Dróg”.

 

Pogrzeby:

·    W sobotę odbył się pogrzeb  śp. Jana Lange  s (lat 91) zam. Niepoczołowice ul. Podgórna 4.

·    W poniedziałek o 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Albina Maternickiego   l. 78 z Gdańska. Różaniec w dniu pogrzebu będzie odmówiony o 13.20.

·    Zmarł również śp. Edmund Zimny, ojciec proboszcza z sąsiedniej Łebuni

 

Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…