ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE 31.03.2024 r.

 

Życzenia Biskupa Pelplińskiego na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2024 r.

 

Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

Podziękowania: Ks. Bartoszowi, panu Organiście, Ministrantom, Lektorom, Kantorom, Druhom Strażakom, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, Chórowi /…/, wszystkim Parafianom za  przygotowania do tych świąt w naszej świątyni (ciemnica grób); w kościołach filialnych; na cmentarzu, za jeszcze ważniejsze przygotowania duchowe, udział w nabożeństwach, podjęte posty, dzieła miłosierdzia, wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, za dane świadectwo wiary  i oddanie Kościołowi składamy serdeczne - Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro darzy Was obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

 

1.     Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ciągu dnia Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 13.00 oraz w kościołach filialnych o 9.30.

 

2.     Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii jest rozszerzona o oktawę. W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 15.00, oraz w kościołach filialnych o godz. 9.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na szkolnictwo katolickie diecezji i na  KUL. OSP w Lini zaprasza na „Strażacki Śmigus-Dyngus” w Pn o 13.00 na Placu ks. Bazylego. Wydarzenie odbędzie się tylko w przypadku odpowiednich warunków pogodowych.

 

3.     We wtorek o 19.00 w Kętrzynie będzie Msza św. w intencji Parafian z trasy Kętrzyno  - Dworzec, którzy przyjęli MBN Pomocy w Jej wizerunku i będzie  przekazanie obrazu rodzinom na trasę Kętrzyno  - Lewa strona.

 

4.     W Tygodniu modlitw o ochronę życia, który poprzedza liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w dniach od 2 – 8 kwietnia br. jesteśmy zachęceni do szczególnej modlitw o poszanowanie dla każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

5.     Od Wielkiego Piątku trwamy w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę (dzisiaj)
w Niedzielę Zmartwychwstania odprawimy po Mszy św. o godz. 11.00, w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 15.00, a od wtorku do soboty - przed Mszą św. o godz. 18.00 (o godz. 17.45).

 

6.     W najbliższy piątek – z racji przypadającej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego - NIE MA wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z racji zarazem I piątku będą dodatkowo Msze św. w kościołach filialnych o 16.30.

 

7.     Za tydzień w sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. Chorych z sakramentami odwiedzimy dopiero w maju.

 

8.     Za tydzień – w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – przypada DOROCZNY ODPUST w KOŚCIELE
w KĘTRZYNIE
. Msze św. w Kętrzynie będą rano o godz. 9.30 i o godz. 11.30, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Wiesław Badaszek z Kościerzyny.  Msze św. w Lini będą o godz. 7.50 !!! (z procesją wielkanocną), 11.00   i 15.00 ( z Nabożeństwem Godziny Miłosierdzia – w kwietniu nie będzie w 3 niedzielę m-ca); w Niepoczołowicach o godz. 9.30.

 

9.  Dzieci do I Komunii św. – tegoroczni Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii do pierwszej spowiedzi przystąpią miesiąc przed ich uroczystością tj. w sobotę 20 kwietnia.  Druga spowiedź będzie bezpośrednio przed Uroczystą Komunią św.

 

10.           Rodziny młodzieży bierzmowanej ofiarowały dar dla seminarium w Pelplinie 2500,-zł, a dla parafii został zamówiony trybularz (kadzielnica z łódką). Bóg zapłać!

 

11.           SAKRAMENT CHRZTU ŚW. w następnym miesiącu planujemy na niedzielę 28 kwietnia.

 

12.           Jest do odebrania/nabycia nowy ”Pielgrzym’.

 

13.           Na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 1447,- zł Bóg zapłać! Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

14.           W gablocie można zapoznać się z nowymi zapowiedziami przedślubnymi.