ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkiego Postu – 3.03.2024 r.

kolekta inwestycyjna

 

 

1.       Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

 

2.       W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii święto Św. Kazimierza , królewicza.

 

3.       We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na  spotkanie  rodziców młodzieży starszej, która 16 marca b.r. ma przyjąć sakrament bierzmowania.

 

4.       W piątek (8 marca) przypada 552. Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W naszej diecezji jest to święto, a w samej bazylice uroczystość.

 

5.       W piątek przypada także Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

6.       W sobotę (9 III)  o 16.00 odbędzie się spotkanie młodzieży do bierzmowania (grupa starsza).

 

7.       W niedzielę (10 III) po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się
do I Komunii św.

 

8.       Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii tradycyjnie będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.

 

9.       Następny termin chrztu św. zapowiadamy na Niedzielę Zmartwychwstania podczas Mszy św. o 11.00.

 

10.   Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

 

11.   W Niedzielę Palmową (24 marca) w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisywanie się u ks. Bartosza. Koszt wyjazdu to 25 zł.

 

12.   W dniach 8-10 marca br., w Collegium Marianum w Pelplinie odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez Moderatora Diecezjalnego. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński, tel. 530 840 600. Uczestnicy mieszkają w pokojach dwuosobowych. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł.

 

 

13.   Biskup Piotr Krupa – biskup senior diecezji pelplińskiej przebywa w szpitalu. Biskup diecezjalny wraz z biskupem pomocniczym zwracają się z prośbą o modlitwę w jego intencji.