ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

        

 

                                                                             

1.      Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad GentesDzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek będzie można wesprzeć ich dzieło. Bóg zapłać!

 

2.      W środę ze względu na spowiedź w dekanacie Msze św. będą rano o 8.00 i wieczorem o18.00.

 

3.      W tym tygodniu ze względu na I Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w czwartek o 16.00.

 

4.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Młodzież i dzieci na comiesięczną spowiedź zapraszamy w czwartek !!! od 15.30 i od 17.30  oraz w czasie adoracji. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.15.

 

5.      Z racji I piątku Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o godz. 16.30.

 

6.      W piątek o 18.00 Drogę Krzyżową przygotują małżeństwa. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa. W piątek po wieczornej Mszy św.  odbędzie się spotkanie Straży Honorowej.

 

7.      W I sobotę zapraszamy na kolejne  nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót.

 

8.      W sobotę od 10.00  odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.

 

9.      W sobotę (02.III) o 15.30 odbędzie się zbiórka ministrantów.

 

10.  W sobotę o 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie - grupę starszą - przed bierzmowaniem.

 

11.  Już dzisiaj zapowiadamy, że 5 marca po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży /…/ przygotowującej się do bierzmowania.

 

12.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

13.  Jak co roku na wiosnę będziemy wspierać hospicjum w Kartuzach.  Już dziś możemy wesprzeć to hospicjum przez zakup świec wielkanocnych.  Cena świecy - jajka wielkanocnego  wynosi 18,- zł .

 

14.  OGŁOSZENIA INNE:

 

 

·  Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 9 marca i 20 kwietnia 2024 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od czterech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i troską o Zycie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

·  Przy wyjściu można zabrać ulotki  z numerem KRS Caritas Diecezji Pelplińskiej do rozliczenia PIT