Ogłoszenia parafialne 27.04.2014

II niedziela Wielkanocy – 27.04.2014 r.

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na rzecz Hospicjum w Kartuzach w ramach akcji  „Pola Nadziei ”

1. W dniu dzisiejszym o 13.00 zapraszamy do Kętrzyna – Parafian i Gości na  odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi O. Urban Pudełko OFM. Pozostałe Msze św. w naszej parafii  będą:  przedpołudniem w Lini o 7.00 – z procesją wielkanocną i o 8.45. W  Niepoczołowicach Msza św. będzie  o 8.45. i  w Linii popołudniu o 15.00.
  2. W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną z Oktawy Zmartwychwstania  Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski. Na18.00 parafia Miechucino zaprasza na swój doroczny odpust.  Z tego powodu Msze św. w Lini będą o 8.30 i o 17.00.
  3. We wtorek przypada (od 1999 r.) święto św. Katarzyny Sieneńskiej,  dziewicy – Patronki Europy. Wtorek obchodzimy również jako dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  4. Od czwartku (1 maja) nabożeństwa majowe w Lini odprawiać będziemy  w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedziele i święta po sumie parafialnej.
  5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek po wieczornej Mszy w. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19.30. W I piątek Msze św. będą: w Kętrzynie o 9.00,  w Niepoczołowicach o 16.30 i w Lini o 18.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę 3 maja będzie obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze św. będą jak w niedziele. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Przed ranną Msza św. o godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedzielą procesja wielkanocna będzie przed Mszą św. o 11.00.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w Polsce Tydzień Biblijny (4 – 10.V).
  9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.
  10. Najbliższy termin chrztu św.  ogłaszamy na niedzielę 25 maja.
  11. W minionym tygodniu (poza wcześniej ogłaszanymi) odbył się pogrzeb + Leona Engelbrecht l. 84 zam. Linia 138 (kolęda Igrzeczna) Zdrowaś Maryjo…