ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

 

 

1.     Przeżywamy dziś I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Niech  Wielki Post będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

2.     W środę w łączności z wieczorną Mszą św. poświęcimy 3 obrazy MB Nieustającej Pomocy, przez które będzie nawiedzać  rodziny naszej parafii Matka Boża, gotowa pomagać nam nieustannie. W następną niedzielę na Mszę św. o 11.00 (po Gorzkich Żalach) prosimy pierwsze rodziny o podjęcie wizerunku MB w swoim domu przez dobę i przygotowanie dla obrazu  należnego miejsca. Peregrynacja będzie odbywała się etapami według tras kolędowych. Przedstawiciele z następnego domu przychodzą do rodziny oddającej obraz. Sugerujemy, aby przekazanie obrazu następowało około godziny 18.30.
 Pierwsze rodziny po obraz przychodzą do kościoła. Na początek prosimy:

·    z Kętrzyna Rodzinę z trasy po stronie szkoły; (po uzgodnieniu między sobą, kto zaczyna?)

·   z Niepoczołowic Rodzinę po stronie lewej do kościoła,

·   z Lini Rodzinę z trasy od cmentarza do kościoła.
W każdym zestawie peregrynacyjnym poza obrazem będzie modlitewnik i księga pamiątkowa, do której należy wpisać przynajmniej którego dnia, która rodzina gościła obraz /…/ i  swoje podziękowania tak, aby powstała kronika tego wydarzenia. Po nawiedzeniu całej  trasy kolędowej obraz wraca do kościoła i po uzgodnieniu terminu w intencji próśb rodzin odwiedzonych będzie odprawiona Msza św. Jeżeli w czasie peregrynacji wystąpią dni wolne, świąteczne obraz może wrócić do kościoła (kościołów).

 

3.     W czwartek przypada w liturgii święto Katedry Św. Piotra Ap.

 

4.     W sobotę o 16.00 odbędzie się spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży starszej.

 

5.     Za tydzień przypada Niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz polskich misjonarzy.

 

6.     W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych  będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

 

7.     Jest do odebrania/nabycia nowy „Pielgrzym”.

 

 

8.     Caritas Diecezji Pelplińskiej jak co roku zachęca   aby zaangażować się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej w  Gusap ( Papui Nowej Gwinei), gdzie pracuje ks. Michał Szulc, z naszej diecezji.. Na ten cel przeznaczone jest 2 zł od każdej skarbonki. Pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji naszego PZC. Konkurs „logo ze skarbonki” zrobimy tym razem w ramach naszej parafii.