ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II niedziela zwykła – 14.01.2024 r.

 

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

 

18 – 25 I: Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan

 

 

1.    Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

2.    Tak jak przed tygodniem prosimy o zapoznanie się z układem nabożeństw w planie intencji mszalnych.

 

3.    We wtorek o 17.00 w Niepoczołowicach będzie dodatkowo Msza św. za + Stefanię Bigus w 1 rocznicę śmierci, którą odprawi ks. Stanisław Bigus.

 

4.    W czwartek (18 stycznia) rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych.

 

5.    Przyszłą niedzielę (21 stycznia) – III niedzielę zwykłą przeżywać będziemy jako NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO.

 

6.    W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny chrzest będzie w niedzielę 11 lutego.

 

7.    Dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego podczas Mszy św. dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone świece, o które rodzice starają się we własnym zakresie.

 

8.    Ks. Bartosz w ferie  31.01.2024 organizuje wyjazd do Aquaparku Suntago. Zapisy i informacje u ks. wikariusza.

 

9.    Kolędy

 

10.            W środę  odbył się pogrzeb śp. Mariana Kwidzińskiego, lat 85 z Lini, ul. Długa 8.
W tym tygodniu, w Luzinie odbył się również pogrzeb
śp. Józefa  Płotka, lat 75 zam. wcześniej  Linia, ul. Długa 27 (ostatnio w Kochanowie). Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…