ogłoszenia

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA PO OBJAWIENIU PAŃSKIM

- CHRZEST  CHRYSTUSA -

 - 7.01.2024 r. –

Kolekta inwestycyjna

 

 

1.Dziś w liturgii celebrujemy ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA.  Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

2.Wczoraj (sobota), odbył się  w naszej parafii  IX ORSZAK TRZECH  KRÓLI. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

      W sposób szczególny dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnej Orkiestrze Dętej z kapelmistrzem p. Ewą; uczestnikom konkursu „najpiękniejsza ozdoba świąteczna”,  …, a także wszystkim uczestnikom Orszaku.

 

3.Dla zapoznania się z porządkiem nabożeństw w nadchodzącym tygodniu  odsyłamy do intencji mszalnych.

 

4.Od poniedziałku (8 stycznia) rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

5.Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 21 stycznia podczas Mszy św. o 11.00. dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu  we wtorek lub czwartek. Następny termin chrztu ogłaszamy na niedzielę zapustną,  czyli 11 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

6.Informujemy, że w sprawach małżeńskich  narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej rok przed planowaną datą ślubu. Po rozmowie wstępnej para otrzymuje kartę „Przygotowanie do zawarcia małżeństwa”, na której  potwierdza przygotowanie w poradnictwie rodzinnym i uczestnictwo w katechezie dla narzeczonych (jedna z trzech form, ma na to 9 miesięcy). Sam termin ślubu można ustalać więcej niż z  rocznym wyprzedzeniem i zostaje potwierdzony dopiero po spisaniu protokołu.

 

7.Zapraszamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

8.Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

 

9.Kolędy… na stronie w zakładce wizyta duszpasterska.