ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej RodzinyJezusa, Maryi i Józefa31.12.2023 r.

 

1.      Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za 2023 r.  o godz. 17.00.

 

2.      W poniedziałek (jutro) – w Nowy Rok przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą w Lini o 9.00, 11.00, 15.00 i 17.00! W Niepoczołowicach Msza św. będzie o godz. 9.00, w Kętrzynie o godz. 11.00. W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.

 

3.      We wtorek będzie tylko jedna Msza św. – koncelebrowana  o godz. 8.00. W środę Msza św. będzie  rano o godz. 7.00,   po niej Nowenna do MBN Pomocy, a następnie Różaniec Grupy Modlitewnej.

 

4.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek Msze św. będą o godz. 7.00 i 19.30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30 z możliwością  skorzystania z sakramentu pokuty.

 

5.      Dzieci i młodzież o ile trwają w stanie łaski uświęcającej przychodzą na dowolną Mszę św. w I piątek miesiąca (podpis po Mszy św.). Pozostali mogą skorzystać z sakramentu pokuty w czwartek lub piątek przed Mszą św.  według godzin podanych w intencjach mszalnych i przychodzą również w piątek na Msze św.. W piątek Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00; w Niepoczołowicach o 16.00  i w Kętrzynie o 19.00.

 

6.      W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Kolekta z Trzech Króli jest przeznaczona na potrzeby misji. Msze św. przedpołudniem będą: w Lini o 7.00, 9.00, 10.30 i 15.00. Po Mszy św. o 10.30 zapraszamy na przemarsz Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. zbierzemy się na Placu Ks. Bazylego - przed budynkiem OSP, gdzie będzie można się przebrać i przygotować do przemarszu. Jak w latach poprzednich prosimy o przygotowanie strojów wg przydzielonych kolorów i gromadzenie się przy osobach z flagą w danym kolorze. W takich grupach będziemy się modlić w intencji misji i o nawrócenie chrześcijan.

 

Ameryka Pn i Pd

czerwony:

Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

Europa

biały:

Niepoczołowice całe

Azja

żółty:

Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

Afryka

zielony:

Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

Australia i Oceania

niebieski:

Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna

 

Do kościoła pójdziemy tradycyjnie – dookoła kapuśniaka. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa  na drodze. W kościele pokłonimy się św. Rodzinie i tam nastąpi ogłoszenie wyników konkursu.  Zapraszamy wszystkich - również gości. Błogosławieństwo kredy będzie w ramach wszystkich Mszy św.

 

7.      Nabożeństwo I soboty z racji przypadającej uroczystości pozostawiamy częściowo indywidualnej pobożności wiernych z możliwością 15 min.  adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 15.00. Różaniec można odmówić przed Mszą św. o 9.00 lub przed Mszą św. o 15.00.

 

8.      W przyszłą niedzielę (7 stycznia) – po Objawieniu Pańskim obchodzić będziemy święto Chrztu Chrystusa. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

9.      W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

 

10. Odwiedziny duszpasterskie na stronie parafii w zakładce: Wizyta Duszpasterska ...Kolędy…

 

11. W sobotę odbył się pogrzeb + Stefanii Baranowskiej l. 78 zam. linia, ul. Łąkowa 32. W środę o 10.00  odbędzie się pogrzeb + Edmunda Okrój l. 66 zam. Linia, ul. Długa 47. Różaniec będzie dzisiaj … w Niedzielę  i w Nowy Rok po Mszy św. o 15.00, we wtorek o 19.00, a w dniu pogrzebu o 9.25. W środę o 12.00 odbędzie się pogrzeb
 + Bogdana Pipka l. 66  zam. Zakrzewo 11. Różaniec będzie w niedzielę po nabożeństwie o 17.00, w Nowy Rok po Mszy św. o 17.00,  we wtorek o 18.15,  w dniu pogrzebu o 11.25 Zdrowaś Maryjo…  wieczny odpoczynek…