Ogłoszenia parafialne 11.05.2014

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

11 maja 2014

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.
  2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.18.00 w łączności z wieczorną Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
  3. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 332. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. O godzinie 20.00 już po raz 15-ty zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w intencji maturzystów  o pomyślne zdanie egzaminów i mądre pokierowanie swoim życiem. We wtorek Nabożeństwo Majowe połączymy z Fatimskim. Poza tą Mszą św. będzie jeszcze Msza św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  5. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  6. W poniedziałek Msze św. w Linii będą o 17.00 i  o 18.00.
  7. W czwartek o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.
  8. W sobotę o 11.00 będzie dodatkowa Msza św. jako podziękowanie za 25 lat kapłaństwa ks. Proboszcza. Oznaczone ławki prosimy zachować wolne dla kapłanów i zaproszonych gości.
  9. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 15.00.
  10. W niedzielę 25 maja podczas Mszy św. o 15.00  udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.