Ogłoszenia Parafialne 18.05.2014

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

18 maja 2014

1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie po wieczornej Mszy świętej.

3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

4. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 1816 roku przez papieża Piusa VII jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej. Matka Boża Wspomożycielka wiernych jest szczególnie czczona w zgromadzeniach salezjańskich założonych przez ks. Jana Bosko. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz Naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki.

5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy choćby dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

6. W poniedziałek będzie dodatkowa msza św. Linii o godz. 17.00.

7. W czwartek będzie w Linii tylko jedna Msza św. – koncelebrowana o godz. 17.00.

8. W sobotę będzie dzień skupienia dla dzieci i młodzieży w Łebie. Chętni proszę się zgłaszać do księdza wikariusza. Koszt wyjazdu 5 zł. Wyjazd o godzinie 9.00.

9. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy  na naukę w piątek po wieczornej Mszy św.

10. Procesja wielkanocna w przyszłą niedzielę będzie przed Mszą św. o 11.00.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obecnych II klas w celu ustalenia terminu I Komunii św. w 2015 r.

12. W sobotę 31 maja wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. W przyszłą niedzielę będą zbierane  ofiary do puszek  na zorganizowanie pielgrzymki.

Zapowiedzi:

Łukasz Szynszecki                       rozwiedziony              Kamienica Królewska

Patrycja Drywa                            panna                       Niepoczołowice          (II)

Paweł Gackowski                          kawaler                     Niepoczołowice

Alicja Cyman                                panna                        Pępowo                     (I)