Ogłoszenia Parafialne 25.05.2014

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

25 maja 2014

1. Wciąż trwamy radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz.18.00 w łączności z wieczorną Mszą świetą. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej, dziękując Bogu za dar tak wspaniałej Matki.

3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje odprawimy przy krzyżach:

• w poniedziałek     w Niepoczołowicach          o 19.00

• we wtorek             w Kętrzynie                      o 19.00

• w środę                 w Linii                              o 18.00      po modlitwach przy krzyżu  odprawimy Msze św.

5.W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

6. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

7. W sobotę   wyruszy 80  Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa.  O godz. 3.00 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę.  Wymarsz grupy nastąpi o 3.15. (…)

8. Przyszłą niedzielę  będziemy przeżywać jako kolejny Dzień Dziękczynienia – przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na budowę  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.Kolekta inwestycyjna ze względu na odpust  będzie zbierana  za dwa tygodnie.

10. 7 czerwca organizowany jest wyjazd na Lednicę dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Koszt 70,- zł Zapisywać się można u ks. Tadeusza do końca tygodnia. Spotkanie organizacyjne będzie w środę 4 czerwca po wieczornej Mszy Świętej.

Zapowiedzi:

Paweł Gackowski                kawaler                     Niepoczołowice

Alicja Cyman                       panna                                    Pępowo          (II)

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń; od niego wywodzą się oratorianie (filipini), którzy mimo iż żyją wspólnie, nie składają ślubów zakonnych; słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru (wspomnienie obowiązkowe);

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek od Jezusa konającego, popularnie zwanych szarymi; są one obecne w wielu parafiach w naszej ojczyźnie, dając nieoceniony wkład w wychowanie dzieci i młodzieży, angażując się na różne sposoby w pracę duszpasterską w parafiach (wspomnienie obowiązkowe).