Ogłoszenia duszpasterskie 15.06.2014

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15 czerwca 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.18.00 w łączności z wieczorną Mszą świętą.

3. W środę o 18.45 odbędzie się nauka dla narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński we wrześniu i październiku.

4. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą świętą. Zaś w sam dzień uroczystości główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz.12.30 /zmiana godzin ze względu na umożliwienie udziału orkiestrze w procesji/. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy  – jak w roku poprzednim –  ulicami: Długą  – Klubową  – Szkolną – Łąkową  – Długą. Jak przed rokiem prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy. Pozostałe Msze o godzo 8.00 w Lini i w Kętrzynie, o 10.00 w Linii i w Niepoczołowicach. Jak co roku prosimy dziewczynki na próbę sypania kwiatów we wtorek i środę po wieczornej Mszy św.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży kl. I i II gimnazjum i osób starszych, którzy chcą w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Zapowiedzi:

Oskar Kotas                                kawaler          Niepoczołowice

Aleksandra Ruszkowska           panna                         Linia                          (I)

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach (wspomnienie obowiązkowe).

Wójt Gminy, GDK, jednostki OSP z naszego  terenu, 6 Lińska Drużyna Starszo-Harcerska i PSP w Wejherowie zapraszają na ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego i drogowego. czas: 18.VI.2014 godz. 12.00; Miejsce: Plac rekreacyjno-sportowy  nad jeziorem w Strzepczu.