ogłoszenia

XX niedziela zwykła – 20.08.2023 r.

Godziny Miłosierdzia

Kolekta na zorganizowanie jubileuszu parafii

1.    Z dniem (dzisiejszym) 20 sierpnia 2023 rozpoczyna pracę jako wikariusz w naszej parafii ks. Bartosz  Kleist. (dekret) /…/

2.    W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. W poniedziałek  (21 sierpnia) przypada ona w naszej parafii. Zapraszamy na adorację do kościoła parafialnego od  godz. 8.30 do godz. 10.00 oraz od godz. 13.00 do godz. 16.00. Podczas adoracji odmówimy różaniec:

·  9.00 – Tajemnice Radosne          Róże z Kętrzyna

· 13.00 – Tajemnice Światła           Róże z Niepoczołowic

· 14.00 – Tajemnice Bolesne          Róże z Lini

· 15.00 – Tajemnice Chwalebne     Róże z Zakrzewa, Kobylasza, Potęgowa

O przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy przedstawicieli Żywego Różańca

Adorację zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.00

3.    We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się  próba scholii.

4.    W czwartek w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5.    W piątek, w liturgiczne wspomnienie w Polsce św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej jako Mała Arabka, Maleńka Nic, po Mszach św.  będzie można uczcić relikwie świętej.

6.    W sobotę, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.30 i w kościołach filialnych o 10.00. Podczas Mszy św. o 8.30 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.  Parafia Tuchlino zaprasza na odpust o godz. 12.00.

7.    Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

8.    Najbliższy termin  chrztu św. planujemy na niedzielę 17 września.

9.    Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 przyjmiemy nowych członków Straży Honorowej NSPJ.

10.           Kartuskie Centrum Caritas informuje, iż w lipcu 2023 r. rozpoczęło swoją działalność Hospicjum Stacjonarne Dom Nadziei w Kartuzach przy ul. Leśnej 5. Hospicjum oferuje nieodpłatną pomoc dla wszystkich, którzy są dotknięci chorobą nowotworową. Dodatkowo hospicjum prowadzi też opiekę wytchnieniową dla chorych nienowotworowych, a wymagających stałej opieki medycznej. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie KCC lub pod numerem  telefonu 510-823-974 (Pon. – Pt. 8.00 – 12.00).

11.           Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie w środę 23.VIII o 14.30 na parkingu przy kościele. Szczegóły można znaleźć na ulotkach i plakatach.

12.           Jubileuszowe …