ogłoszenia

XVIII niedziela zwykła – 6.08.2023 r.

Kolekta  inwestycyjna

1.    w środę przypada w kalendarzu święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

2.    W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika († 258). W naszej Diecezji Peplińskiej przeżywamy uroczystość   patronalną.

3.    W piątek Msze św. będą o 8.00 i 18.00 oraz w Niepoczołowicach o 17.00.

4.    W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia  o godz. 20.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – w intencji  o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Liturgia tej  Mszy św. będzie z XIX Niedzieli zwykłej.

5.    Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania w scholi parafialnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św.

6.    Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (13 sierpnia) podczas Mszy św. o 11.00.  Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00.

7.    W środę odbył się pogrzeb śp. Władysława Hennig (lat 68), zam. Kobylasz 34. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…