Ogłoszenia duszpasterskie 22.06.2014

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 czerwca 2014

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym.

2. Jest to zarazem uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nasz doroczny odpust parafialny. Sumę odpustową z procesją o godz. 12.00 odprawi ks. Tadeusz Kosecki, senior z parafii Gdynia Oksywie. Pół godziny przed sumą  będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem zaproszonych kapłanów. Pozostałe Msze św. w odpust będą w Linii o 9.00 – na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego i wieczorem o 19.00. W Kętrzynie o 16.00 i w Niepoczołowicach o 18.00. Odpust parafialny jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Wykorzystajmy zatem okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach codziennie ½ godziny przed każdą Mszą św. Osobną spowiedź zapowiadamy dla gimnazjalistów rozpoczynających przygotowania do bierzmowania we wtorek 16.30 – 17.00 – spowiedź  I Gim.;  17.00 – 17.30 – spowiedź II Gim.

4. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

5. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary  oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności skierowujemy do budowniczych stacji procesyjnych, służbie ołtarza, chórowi, strażakom, służbie liturgicznej, harcerzom, niosącym krzyż, obrazy, baldachim, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty i całej obsłudze,  a także  wszystkim za przygotowanie  dekoracji  trasy przejścia. Bóg zapłać!

6. Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

7. Jutro, tj. w poniedziałek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Msze św. będą w Linii o 17.00 i 18.00.

8. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. WLitanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Parafia Św. Jana w Sierakowicach zaprasza na 18.00 na swój doroczny odpust.

9. W środę o 16.00 zapraszamy na Mszę św. na zakończenie III klas gimnazjum, wraz z rodzicami i nauczycielami. O 19.00 będzie dodatkowa msza św. w Kętrzynie.

10. W czwartek o 10.00 będzie Msza św. na zakończenie szkoły w Niepoczołowicach. W czwartek po procesji w Linii  będzie poświęcenie wianków zielonych.

11. W sobotę, 28 czerwca, przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Ze względu na to wspomnienie również w tym dniu o 8.30 odprawimy Nowennę do MBN Pomocy. Suma odpustowa w Kamienicy Królewskiej będzie o 18.00. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

12. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

13. Zapowiedzi:

Oskar Kotas                         kawaler          Niepoczołowice

Aleksandra Ruszkowska       panna              Linia             (II)

Marcin Młyński              st. wolny        Reda

Paulina jarosz                 st. wolny        Linia              (I)

Samuel Bugała                     kawaler          Łęczyce

Patrycja Mayer                    panna            Zakrzewo      (I)

Maciej Ramczyk                        st. wolny        Linia

Aneta Skrzypkowska                 st. wolny        Nawcz            (I)

Ireneusz Świątek                 kawaler          Niepoczołowice 71

Iwona Mielewczyk              panna            Niepoczołowice 71      (I)