XV niedziela zwykła – 16.07.2023 r.

W Sianowie Matki Bożej Królowej Kaszub

1.  W dniu dzisiejszym, z racji trzeciej niedzieli miesiąca ze względu na uroczystości sianowskie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia odprawimy po sumie (lit. do Miłosierdzia Bożego), a  Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy po Mszy św. o 14.00 (ok. 15.00).

2.  W tym tygodniu we wtorek i w piątek będą dodatkowo Msze św. w Lini rano o 8.00.

3.  Intencje  - za PARAFIAN  ks. proboszcz odprawi podczas swoich rekolekcji kapłańskich.

4.  W sobotę (22 lipca) w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Parafia Strzepcz zaprasza na swój doroczny odpust w niedzielę na 12.00.

5.  Za tydzień Msza św. z  liturgią niedzielną w Kętrzynie będzie w sobotę o godz. 19.15.

6.  Sakramentu chrztu św. udzielimy  jeszcze w tym miesiącu, w niedzielę 30 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci na ten termin można zgłaszać do środy włącznie.

7.  Za tydzień w niedzielę modlić się będziemy za kierowców i uczestników ruchu drogowego, a po Mszy św. o 15.00 poświęcimy nowe i nowo nabyte samochody. Przed  kościołami zbierać będziemy ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji „1 grosz za 1 kilometr”.