Ogłoszenia parafialne 27.07.2014

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2. Wszystkim uczestnikom XV Pieszej Pielgrzymki do Sianowa i uczestnikom odpustu za modlitwy i złożone świadectwo wiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Szczególne słowa wdzięczności skierowujemy do osób, które zaangażowały się w zorganizowanie pielgrzymki i sprawny jej przebieg. Niech Królowa Kaszub uprosi u Swojego Syna nam wszystkim potrzebne łaski. Również słowa podziękowania skierowuję do rodzin, które przyjęły na nocleg i ugościły pielgrzymów idących do Sianowa ze Smołdzina.

3. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

4. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

5. W tym tygodniu do czwartku włącznie Msze św. będą rano o 8.30 i wieczorem o 17.00.

6. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe pół godziny przed każdą Mszą świętą, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary. W pierwszy Piątek miesiąca Msze św. będą: w Niepoczołowicach o 15.30, w Lini o 17.00 – z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w Kętrzynie o 18.30.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

8. W sobotę o 8.10 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

9. W sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.

10. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

11. Sakramentu chrztu św. w sierpniu udzielimy w niedzielę 24-go podczas Mszy św. o 15.00.

12. Zapowiedzi:

Rafał Szczypior   kawaler    Linia

Joanna Pipka       panna      Zakrzewo   (II)

Mariusz Okrój     kawaler   Linia

Kamila Pisuk       panna     Debrzno     (I)

Zachęta Biskupa do udziały w pielgrzymce na Jasną Górę znajduje się w zakładce OGŁOSZENIA INNE.

W tym tygodniu patronują nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).