Ogłoszenia parafialne 03.08.2014

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 sierpnia 2014
  1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
  2. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.
  3. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
  4. W nadchodzącym tygodniu Msze św. do piątku włącznie będą o 8.30 i 17.00.
  5. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
  6. W Pierwszy Czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do 18.30.
  7. W piątek o 18.00 będzie dodatkowa Msza św. w Lini.
  8. Zaś w sobotę, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Edyta Stein odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, jednak przyjmując chrześcijaństwo, nie zerwała swoich więzów z narodem żydowskim, z którego pochodziła. Zginęła w Auschwitz, ofiarując swoje życie za naród, z którego pochodziła.
  9. Przyszłą niedzielę w naszej diecezji przeżywać będziemy jako Uroczystość Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika, głównego patrona diecezji pelplińskiej.
  10. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 31 sierpnia  /ZMIANA!/. za zmianę serdecznie przepraszamy.
  11. Zapowiedzi:
Mariusz Okrój kawaler  Linia
Kamila Pisuk panna  Debrzno (II)
Radosław Bullmann kawaler  Zakrzewo
Ewa Josztal panna Starachowice (I)
Piotr Ambrożewicz kawaler  Lębork
Agnieszka Mach panna Linia (I)

Dzisiaj /niedziela/ od 13.00 do 14.30 OSP zaprasza na plac przed remizą wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dzieci do wspólnego spędzenia najcieplejszej pory dnia. Strażacy w ramach akcji profilaktycznej, aby uniknąć niebezpieczeństw nad jeziorami przygotowują zabawę z kurtyną wodną. Będzie można również kupić lody.

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).