Ogłoszenia Parafialne

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA PO OBJAWIENIU PAŃSKIM

- CHRZEST  CHRYSTUSA -

 - 8.01.2023 r. -

 

 

1.Dziś w liturgii celebrujemy ŚWIĘTO CHRZTU CHRYSTUSA.  Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

2.W miniony piątek, w naszej parafii po dwóch latach przerwy, odbył się  VIII ORSZAK TRZECH  KRÓLI. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

      W sposób szczególny dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnej Orkiestrze Dętej z kapelmistrzem p. Ewą; uczestnikom konkursu „najpiękniejszy strój postaci biblijnych i świętych Kościoła”, harcerzom, młodzieży …, a także wszystkim uczestnikom Orszaku.

 

3.Dla zapoznania się z porządkiem nabożeństw w nadchodzącym tygodniu  odsyłamy do intencji mszalnych.

 

4.Od poniedziałku (9 stycznia) rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

5.Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny termin chrztu przewidujemy na 12 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

6.Informujemy, że w sprawach małżeńskich  narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej rok przed planowaną datą ślubu. Po rozmowie wstępnej para otrzymuje kartę „Przygotowanie do zawarcia małżeństwa”, na której  potwierdza przygotowanie w poradnictwie rodzinnym i uczestnictwo w katechezie dla narzeczonych (jedna z trzech form, ma na to 9 miesięcy). Sam termin ślubu można ustalać więcej niż z  rocznym wyprzedzeniem i zostaje potwierdzony dopiero po spisaniu protokołu.

 

7.Zapraszamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer „Pielgrzyma”.

 

8.Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

 

9.Kolędy…

 

10.W sobotę odbył się pogrzeb śp. Genowefy Olszewskiej (lat 79) z  Zakrzewa. We wtorek o 9.00 (8.30 Różaniec) odbędzie się pogrzeb śp. Teresy Puzdrowskiej  (lat 69) z Lini, ul. Turystyczna 19. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …