Ogłoszenia parafialne 17.08.2014

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 sierpnia 2014

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi domownicy: dzieci, współmałżonek czy starsi rodzice.

3. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez jednego czy dwóch piw dziennie lub też innej dawki alkoholu, jak np. jeden kieliszek koniaku. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

4. Od poniedziałku do piątku Msze św. w Lini będą o 8.30 i 18.00. W poniedziałek będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach o 17.00.

5. We wtorek o 17.00 będzie dodatkowa msza św. w Lini.

6. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

7. W sobotę nie będzie Mszy św. o 8.30!!

8. Msza św. z liturgią niedzielna w Kętrzynie będzie w sobotę o 19.30.

9. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 31 sierpnia podczas Mszy św. o 15.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

10. W najbliższym czasie w sprawach duszpasterskich proszę się zgłaszać do ks. Tadeusza. W sprawach pilnych dzwonić pod numer tel. /58/ 676 86 46 lub 510 912 323.

11. Zmarła śp. Grażyna Klein, l. 46, zam. Linia, ul. Sportowa 7. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00, o 9.30 pokropienie w kaplicy cmentarnej. Różaniec w kościele o godz. 19.00. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny Odpoczynek…

12. Zapowiedzi:

Sławomir Hirsz                    kawaler          Niepoczołowice

Jagoda Walkusz                  panna             Linia             (II)

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga zarówno członków zakonu cystersów, powierzonych jego duchowej opiece, jak i lud Boży, który przychodził słuchać jego kazań; był również wielkim czcicielem Matki Bożej; jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…” (wspomnienie obowiązkowe);

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).