Ogłoszenia duszpasterskie 24.08.2014

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 sierpnia 2014

1. Przeżywamy dziś 21. niedzielę w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca sierpnia, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania prasy katolickiej, którą możemy znaleźć przy wyjściu z kościoła: „Cuda i Łaski Boże” oraz „Nasza Arka”.

3. W tygodniu Msze św. w Lini będą o 8.30 i 18.00.

4. W nadchodzący wtorek, 26 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Podczas wieczornej Mszy św. w Lini nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Parafia Tuchlino zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 11.00.

5.  A w piątek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy o godz. 18.00.

7. Z racji kończących się wakacji i zbliżającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej wPIĄTEK /29.08/ w następujących godzinach:

II Gimnazjum

III Gimnazjum

Pozostali

Poza tym zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty

przed każdą Mszą św.

Zapowiedzi:

Michał Polus                    kawaler      Kołobrzeg

Marzena Bobrucka        panna         Linia           (I)

1 września 2014 r. UG, GDK, ZS w Strzepczu zapraszają na uroczyste obchody z okazji 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Początek uroczystości o godzinie 13.30 Mszą święta w kościele w Strzepczu. /plakat/

W tym tygodniu patronują nam:

• 27 VIII – św. Monika, matka świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie; może być wzorem i wspomożycielką matek, które są bezradne wobec swoich dzieci wybierających niewłaściwe drogi w życiu (wspomnienie obowiązkowe);

• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).