Ogłoszenia 23.10.2022

XXX niedziela zwykła – 23.10.2022 r.

1.      We wspólnocie Kościoła obchodzona jest dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny (23-29 X). Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2.      We wtorek i w środę o 17.00 będą dodatkowo Msze św. w Niepoczołowicach.

3.      W czwartek, 28 października w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

4.      W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.

5.      Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po różańcu. Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę, 13 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6.      W Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich, 1 listopada we wtorek Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 – z procesją i 15.00; w Kętrzynie o godz. 8.00  i w Niepoczołowicach o godz. 9.30. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini począwszy od czwartku (3 listopada). Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.

7.      1 listopada, tak jak w minionych latach będziemy mogli włączyć się w budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach. Ofiary  do puszek będą zbierane przy bramach naszego cmentarza parafialnego.

8.      Przed tygodniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia„  zebraliśmy 1993,88 zł (w tym 20,- €). Bóg zapłać!

9.      Za tydzień członkowie PZC Caritas będą przed kościołami zbierać ofiary do puszek na pomoc pogorzelcom z naszej gminy,  ze Smażyna.

10. Bal charytatywny na Sali Państwa Garskich odbędzie się 19  XI.

11. W (mijający weekend) sobotę  w SP w Lini odbyły się rekolekcje GPS przed bierzmowaniem  dla młodzieży z terenu naszej parafii. Dyrekcji i pracownikom szkoły dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia. Bóg zapłać!