Ogłoszenia duszpasterskie 31.08.2014

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

31 sierpnia 2014

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz 8.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

Rozwozy:

Potęgowo                                  7.05

Tłuczewo poligon                      7.25

Tłuczewo                                   7.30

Kobylasz                                   7.20

Niepoczołowice Folwark           7.20

Niepoczołowice                         7.25

Zakrzewo                                  7.45

3.  Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. UG, GDK, ZS w Strzepczu zapraszają na uroczyste obchody. Początek uroczystości o godzinie 13.30 Mszą święta w kościele w Strzepczu.

4.  We wtorek Msze św. w Lini będą o godzinie 16.00 i 18.00. Tego dnia po ostatniej Mszy św. rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu na wzór dawnej Wieczystej Adoracji, która potrwa do 24.00, a wznowienie Adoracji nastąpi w środę po Mszy św. o 8.30 i potrwa do godz. 18.00.

5.  W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty. Adoracja w tej intencji rozpocznie się o godz. 18.30 i zakończy o godz. 19.30.

6. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Od 17.30 do 18.00 w Lini będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św.   Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. Msze św. będą o 16.30 w kościołach filialnych i o 18.00 w Lini. Po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania /uczestnictwo we Mszy św./

7. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. O 8.10 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

8. W przyszłą niedzielę w łączności z Mszą św. o 15.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. z rodzicami / jedno z rodziców/.

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10 Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”, oraz nowy numer „Małego Pielgrzyma”.

11. Za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, które były w tym roku, w sierpniu, na kolonii, wraz ze swoimi rodzicami na spotkanie wspomnieniowe przy kawie i cieście do Sali Bankietowej w Niepoczołowicach u p. Szczypior /w stronę Bukowiny na końcu wioski po prawej stronie/

12. Zapowiedzi:

Michał Polus                                kawaler           Kołobrzeg

Marzena Bobrucka                       panna              Linia               (II)

13. Zapraszamy Scholę i wszystkie chętne dzieci, chcące przez śpiew chwalić Boga, na pierwszą powakacyjną próbę w sobotę 6.09. na godz. 10.00 do kościoła!!!

14. GDK w Lini informuje, że dn. 6 września 2014 r. w godz. 12.00 – 15.00 w TV TRWAM będzie transmitowany występ Zespołu Pieśni i Tańca Kaszubsko Rozezna w Toruniu. Zapraszamy do oglądania.

15. Bezpłatne Zaoczne Liceum Ponadgimnazjalne w Sierakowicach. Nauka przez Internet. /ogłoszenie – plakat

W tym tygodniu patronują nam:

• 1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; jej krewnymi byli m.in. św. Jacek Odrowąż i bł. Czesław; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga (wspomnienie obowiązkowe);

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką” (wspomnienie obowiązkowe).