Ogłoszenia 9.10.2022

XXVIII niedziela zwykła – 9.10.2022 r.

zbiórka ofiar  na budową Kartuskiego Hospicjum Stacjonarnego

1.        Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2.        We wtorek przypada Dzień Modlitw za dzieło II Soboru Watykańskiego, w rocznicę jego otwarcia (1962)

3.        W czwartek (13 października) jako wspólnota parafialna kolejny raz włączymy się w „MOST MODLITEWNY” ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego Pelplinie. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie z naszej diecezji, a także w intencji Moderatorów, Wykładowców i wszystkich Alumnów naszego Seminarium. Naszą modlitwę połączymy z adoracją Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00 – 10.00 oraz od godz. 15.00 – 17.00. O 8.00, 9.00, 15.00 i 16.00 odmówimy kolejno wszystkie części różańca.

4.        W czwartek  (13 października) o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (z przypadająca częścią różańca i z procesją maryjną). Intencja: - za kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów. Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Lini o 17.00.

5.        W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie  nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

6.        W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. Msza św. w tej intencji będzie o 8.30, a  różaniec w tę sobotę odmówimy przed Mszą św. czyli o 8.00.

7.        W przyszłą niedzielę przypada  44 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej racji przeżywać będziemy w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołami będą zbierane ofiary  do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Akcję prowadzi  Fundacja  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8.        W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 i różańcu odbędzie się spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dla młodzieży kl. 1 szkół ponadpodstawowych.

9.        Przypominamy , że sakramentu chrztu św. udzielimy jeszcze w niedzielę 30 października. Następny termin zapowiadamy na niedziele 13 listopada podczas Mszy św. o 11.00.

10.   Rekolekcje GPS dla uczniów kl. VIII, rozpoczynających formację przed bierzmowaniem będą przeprowadzone w naszej parafii 28-29 października 2022 (piątek 17.30 – 19.30 i sobota 9.00 – 15.30).

11.   Ogłoszenia PZC:

·   Bal charytatywny na sali u Państwa Garskich odbędzie się 19  XI

·   Spotkanie wigilijne dla samotnych odbędzie się  18 XII w Sali GDK /11 XII odbędzie się zbiórka na ten cel