XXV niedziela zwykła – 18.09.2022 r.

15.00 – nabożeństwo Godziny Miłosierdzia

1.      Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

2.      Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

3.      W środę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

4.      W piątek, 23 września, wspominamy św. Ojca Pio, zakonnika, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.

5.      Za tydzień w sobotę o 18.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny   chrzest zapowiadamy na niedzielę 9 października podczas Mszy św. o 11.00.

6.      W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedziele będzie w Lini od 14.10 do 14.55.

8.      Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

9.      Przewodnik Pieszej Pielgrzymki grupy kaszubskiej zaprasza pielgrzymów oraz sympatyków grupy, na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę (25 września), które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14:30 w parafii św. Kazimierza w Kartuzach.

10. W związku z ogłoszonym na sobotę 8 października I Diecezjalnym Kongresem Apostolatu Modlitwy za Kapłanów – „MARGARETKA” organizowany jest wyjazd do Pelplina. O ile zgłosi się 50 osób, koszt autokaru wyniósłby 40 ,- PLN. Chętni mogą zgłaszać się do Pani Barbary Miotke.

11. W piątek zmarła śp. Janina Meyer (lat 73) zamieszkała: Linia, Sportowa 39. Różaniec jest odmawiany (dziś - sobota po Mszy św.) w niedzielę o 17.00 i w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Pogrzeb będzie we wtorek o 14.00 (różaniec w dniu pogrzebu o 13.30).   Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…