Ogłoszenia duszpasterskie 7.09.2014

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

7 września 2014

1. Dziś przeżywamy 23. niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Warto, byśmy się zastanowili, kiedy ostatni raz, w duchu dobrze rozumianej miłości bliźniego, podjęliśmy się zwrócenia uwagi drugiej osobie. Pomyślmy też o tym, jak my sami reagujemy na zwrócenie nam uwagi. Niech to wezwanie stanie się również okazją do podejmowania w naszych rodzinach dialogu, który będzie prowadził do rozwiązywania trudnych problemów i lepszego wzajemnego rozumienia się.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem. W poniedziałek ze względu na odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie Msze św. w Lini będą o 16.00 i 19.30. Podczas Mszy św. o 19.30 pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.

3. W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i włączyli się w modlitwy i dali wspaniałe świadectwo wiary. Bóg zapałać!

4. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

5. W czwartek o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.

6. W piątek o 16.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszej dostojnej solenizantki Pani Cecylii Kreft z okazji jej 100 urodzin. W piątek będzie dodatkowo Msza św. o 8.30.

7. W sobotę o 16.00 odprawimy Msze św. w intencji Złotych Jubilatów Bogumiły i Pawła Maszotów.

8. W sobotę o 19.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w intencji dotkniętych cierpieniem (prosimy przynieść świece na procesję). Msza św. z liturgią niedzielną będzie jak zwykle o 18.00.

9. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszego WSD w Pelplinie.

10. W najbliższą niedzielę Starosta Wejherowski i Wójt Gminy Linia zapraszają na Dożynki Powiatowo – Gminne do Strzepcza. Uroczystości rozpoczną się Msza św. o 12.30 w kościele parafialnym w Strzepczu. Ciąg dalszy imprezy na placu nad jeziorem.

11. Za tydzień w sobotę gościć będziemy Franciszkańską Pielgrzymkę z Lęborka do Sianowa. Przed rokiem przyjęliśmy ok. 230 pielgrzymów. Prosimy o wszelka pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

12. Za tydzień (14-20.IX) rozpoczniemy Kwartalne dni modlitw za dzieci , młodzież i wychowawców.

13. Sakramentu chrztu św. udzielimy w czwartą niedzielę miesiąca czyli 28 września.

14. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna i Dyrektor PODR i wójt Gminy Nowa Karczma serdecznie zapraszają na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 21 września 2014 roku  w  Lubaniu – Msza św. godz. 11.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do ojców Kościoła z IV wieku; ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”; pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką (wspomnienie obowiązkowe).