Ogłoszenia 7.08.2016

XIX niedziela zwykła – 7.08.2016 r.

1. Od poniedziałku do środy oraz w piątek Msze św. będą o 8.00 i 18.00.

1. W poniedziałek przypada w liturgii święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) Dziewicy i Męczennicy – Patronki Europy.

1. W środę przypada w naszej diecezji uroczystość Św. Wawrzyńca, Męczennika – Głównego Patrona Diecezji.

1. W czwartek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00.

1. W sobotę 13-go o 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Poza tą będzie Msza św. w Lini o 18.00 jak zwykle z liturgią niedzielną. W tę sobotę nie będzie Mszy św. rannej.

1. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00. Za miesiąc sakramentu chrztu św. udzielimy 11 września podczas Mszy św. o 15.00.

1. Zapowiedzi:

Marek Jarosz                         st. wolny        Kętrzyno

Aleksandra Kierzk               st. wolny        Cetyń                         (II)

Karol Dzienisz                                    st. wolny        Kętrzyno

Aleksandra Pusdrowska                 st. wolny        Sierakowice (II)

Daniel Pobłocki                    kawaler          Kętrzyno

Monika Baranowska           panna             Linia              (I)

• Zmarł + Hubert Mach l. 79 Linia, ul. Długa 36. Pogrzeb we wtorek o 12.00 /poświęcenie w kaplicy na cmentarzu o 11.30/. Różaniec w k-le po Mszy św. o 15.00, w poniedziałek po Mszy o 18.00.

• Zmarł + Adam Gafke l. 43 Linia, ul. Turystyczna 17. Pogrzeb w środę o 10.00 /poświecenie w kaplicy na cmentarzu o 9.30/. Różaniec w k-le 19.45, niedziela 17.00, poniedziałek o 19.45, a we wtorek po Mszy o 18.00.

o          Zakończyła się I tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przyjął dotychczas 15 kandydatów na I rok studiów. Wakacje są dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Seminarium przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Do 6 września br. w Pelplinie przeprowadzane są wstępne rozmowy kwalifikacyjne dla zgłaszających się w późniejszym terminie, na które należy się umówić wcześniej. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.

o          Można się jeszcze zapisywać na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu /19 – 23 X/ pod hasłem „Gdzie chrzest tam nadzieja”. Osoby, które już się zapisały prosimy o wpłatę zaliczki 100,- € do niedzieli włącznie.