Ogłoszenia 04.09.2022

XXIII niedziela zwykła – 4.09.2022 r.

kolekta inwestycyjna

1.     Dożynki Gminy Linia w Strzepczu :       13.15 – Msza św. dziękczynna w kościele parafialnym - przemarsz

15.00 – otwarcie uroczystości

Następnie: 15.15 – koncert Gminnej Orkiestry Dętej // 15.30 – wręczenie odznaczeń i podsumowanie konkursów // 15.45 występ zespołu Kaszubsko Rodzezna // 16.00 Kapela Begenbenheit // 16.30 - pokaz Duo Paulo // 17.00 - zespół hotline // 17.45 podsumowanie Turnieju Sołectw // 19.00 – loteria fantowa // 20.00 – zespół Freaky Boys // 21.00 – zabawa taneczna

2.     W trakcie festynu dożynkowego  04.09.2022r. w  Strzepczu rozwinięty będzie punkt informacyjno – rekrutacyjny do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Na miejscu obecni będą żołnierze, którzy obecnie pełnią zawodową służbę wojskową, jak też rekruterzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdyni. Będzie możliwość zadania pytań odnośnie Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oraz złożenia wniosku do tejże służby.

3.     Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

4.     W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy – już po raz szósty – w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i włączyli się w modlitwy dając  świadectwo wiary w moc modlitwy. Bóg zapałać!

5.     We wtorek  odbędzie się kongregacja dekanalna. Na Mszę św. w intencji zmarłych kapłanów z naszego dekanatu zapraszamy  do Strzepcza na godzinę 19.00.  We wtorek   będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie o 17.00.

6.     W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie. W czasie Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion. Msze św. w Lini będą o godz. 8.30, 17.00 i  18.00.

7.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III SP rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. Obecność jednego rodzica obowiązkowa.

8.     Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w Kościele w Polsce Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania (11 – 17  IX).

9.     Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

10. W niedzielę, 11 września podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.  Podajemy również informację, że można zaplanować chrzest   na sobotę 24 września podczas Mszy  św. o 18.00.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Za tydzień w sobotę gościć będziemy Franciszkańską Pielgrzymkę z Lęborka do Sianowa. W latach przed rokiem przyjmowaliśmy ok. 250 pielgrzymów   – zapraszamy do pomocy w przyjęciu Gości. /Strażacy, harcerze, stowarzyszenie „Bądźmy Razem”…/

13. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w niedzielę za tydzień  od 14.10 do 14.55.

14. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września (z rocznym wyprzedzeniem) zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.