Ogłoszenia 21.08.2022

XXI niedziela zwykła – 21.08.2022 r.

W sobotę (20 VIII)  obowiązki wikariusza w  naszej parafii podjął

Ks. mgr Marek Bogusz.

Serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie i życzymy  Bożych łask

potrzebnych w pracy duszpasterskiej i życiu osobistym

Szczęść Boże!

1.      Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. Po Mszy św. o godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

2.      Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

3.      We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4.      We wtorek i środę będą dodatkowo Msze św. w Lini o 8.30.

5.      W środę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła ewangelizatora Indii i Armenii.

6.      W czwartek, w liturgiczne wspomnienie w Polsce, podczas Mszy św.  uczcimy relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej jako Mała Arabka, Maleńka Nic. Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I'billinie, zm. 26 sierpnia 1878 w Betlejem)  to palestyńska karmelitanka, mistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła Katolickiego.

7.      W piątek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze św. będą w Lini o godz. 17.00 i 18.00 ; w Niepoczołowicach i w Kętrzynie o godz. 19.15. Podczas Mszy św. o 18.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.  Parafia Tuchlino zaprasza na odpust o godz. 11.00.

8.      Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

9.      Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do pielgrzymowania na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 3/4 września   w Częstochowie.

10.  Diecezjalne Święto Dziękczynienia za Plony odbędzie się w niedzielę, 18 września 2022 r. o godz. 11.00 w Lubaniu.

11.  W miniony czwartek odbył się pogrzeb + Zygmunta Sobisz l. 80, zam. Linia 165. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…