Ogłoszenia 14.08.2022

XX niedziela zwykła

– 14.08.2022 r.

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Obrzęd błogosławienia będzie na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

3. Z dniem 20 sierpnia 2022 rozpocznie pracę jako wikariusz w naszej parafii ks. Marek Bogusz.
Jutro, w uroczystość Wniebowzięcia podczas Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy za pięć lat posługi w naszej parafii ks. Łukaszowi Nowotnemu, który przechodzi do parafii  Matki Kościoła w Tczewie. Kolekta podczas tej Mszy św. będzie dla Ks. Łukasza.

4. We wtorek oraz w czwartek i piątek będą dodatkowo Msze św. w Lini o godz. 8.30.

5. W sobotę, 20 sierpnia, przypada w liturgii wspomnienie św. Bernarda, opata cystersów w Clairvaux i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji.

6. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę - z racji 3 niedzieli miesiaca - po Mszy św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.