Ogłoszenia 31.07.2022

XVIII niedziela zwykła

– 31.07.2022 r.

Zbiórka – na cele misji w Kenii (sanktuarium Subukkia)

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. W poniedziałek (1 sierpnia) przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu

3. Wtorek (2 sierpnia) to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. Z nowym tygodniem rozpoczynamy nowy miesiąc, dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.
Włączmy się też w wielką
modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W I czwartek (4 sierpnia) w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy w modlitwach szczególnie za naszego ks. Proboszcza.

7. Z racji  I czwartku po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Będziemy modlić się za kapłanów, a także o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

8. W I piątek (5 sierpnia) pragniemy też wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. będą: w Lini o godz. 8.30 i 18.00; w Kętrzynie o 16.30 i w Niepoczołowicach o 19.30.

9. W sobotę (6 sierpnia) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Z tej racji, że jest to  I sobota uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i  kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą we wrześniu. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym (można się nagrać po 6 sygnale).

10. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (21 sierpnia) podczas Mszy św. o 11.00.

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Dominika Kwidzińskiego (lat 18), zam. Niepoczołowice, ul. Kwiatowa 12. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…