Ogłoszenia 03.07.2022

XIV niedziela zwykła

– 03.07.2022 r.

 

Kolekta inwestycyjna

 

 

 

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia

 

2. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

 

3. W poniedziałek i we wtorek Msze św. w Lini będą rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 18.00.

 

4. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

5. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

 

6. W przyszłym tygodniu Msza św. z liturgią niedzielną w Kętrzynie będzie w sobotę o godz. 19.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do Sakramentu Pokuty w Lini, będzie za tydzień w niedzielę od godz. 14.00 do 14.45.

 

7. W niedzielę, 17 lipca zapowiadamy  XXII Pieszą Pielgrzymkę na odpust MB Szkaplerznej do Sianowa (wyjście o godz. 6.00).  Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na zorganizowanie pielgrzymki i na orkiestrę.

 

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny termin chrztu św. planujemy na niedzielę, 14 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

DEKRETY:

 

Dekretem księdza Biskupa - od 20 sierpnia - posługę nowego wikariusza w naszej parafii rozpoczyna ks. Marek Bogusz– dotychczasowy wikariusz parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, a ks. Łukasz przechodzi jako wikariusz do parafii p.w. NMP Matki Kościoła w Tczewie.