Ogłoszenia 26.06.2022

 

XIII niedziela zwykła

– 26.06.2022 r.

 

 

 

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna)

 

2. Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Niech dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 

3. W poniedziałek (27 czerwca) wspominany w liturgii NMP Matkę Nieustającej Pomocy. Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 i 16.45. Nowenna będzie o godz. 16.30 /nie będzie w środę/.
Parafia MBNP w Kamienicy Królewskiej zaprasza na doroczny odpust o godz. 18.00.

 

4. W środę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.

      Msze św. będą: w Lini rano o godz. 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. W Kętrzynie i w Niepoczołowicach - o godz. 16.30. W środę będzie zbierana kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze). Parafia Tuchlino zaprasza na odpust o godz. 17.00.

      Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia również w swoich domach. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Ryszardzie  i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

 

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I piątek  Msze św. będą: w Lini - o godz. 8.30 i 18.00 oraz w Kętrzynie i w Niepoczołowicach – o godz. 16.30. 

 

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w piątek od godz. 9.00. W sierpniu nie planujemy odwiedzin.

 

7. W I sobotę uczcimy  Niepokalane Serce Maryi. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 8.30 będzie Msza św. i kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca.

 

8. Za tydzień – 1. niedziela miesiąca (św. Tomasza Apostoła) – będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

 

9. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

 

1o. W niedzielę, 10 lipca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.  Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu od wtorku do czwartku.