Ogłoszenia 19.06.2022

XII niedziela zwykła

19.06.2022 r.

 

 

 

1. Dziś przypada 12. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia

 

2. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego święta i za złożone świadectwo wiary oraz wspólne modlitwy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do budowniczych ołtarzy procesyjnych, strażaków, służby liturgicznej, chóru, orkiestry, niosących: krzyż, obrazy, baldachim, poczty sztandarowe, do dziewczynek sypiących kwiaty i do całej obsługi, a także wszystkich za przygotowanie dekoracji trasy przejścia. Bóg zapłać!

      W ramach oktawy Uroczystości Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie poświęcimy wianki.

 

3. W poniedziałek (20 czerwca) przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

4. W środę (22 czerwca) o godz. 16.00 będzie dodatkowo Msza św. na zakończenie VIII klasy w Niepoczołowicach.

 

5. W czwartek (23 czerwca) przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, przeniesiona z piątku ze względu na przypadającą uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

      W czwartek Msze św. będą w Lini o godz.: 8.00; 14.00 - na zakończenie roku szkolnego w Lini; o 17.00 i 18.00

 

6. W czwartek przypada również Dzień Ojca. Będziemy modlić się za naszych ojców: żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.

 

7. W piątek (24 czerwca) przypada nasz doroczny odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 !!! odprawi ks. Marcin Kunda  – z Wydziału Duszpasterskiego w Pelplinie. Pół godziny przed SUMĄ będzie okazja do spowiedzi św. z udziałem kapłanów dekanatu.

      Pozostałe Msze św. w dzień odpustu będą: w Kętrzynie – o godz. 8.00 i 16.00, w Niepoczołowicach – o godz. 9.30, a w Lini o godz. godz. 18.00. Kazanie podczas Mszy św. (poza godz. 8.00) głosić będzie ks. Marcin.

      Odpust parafialny jest świętem najwyższej rangi, dlatego pamiętajmy o uszanowaniu świątecznego charakteru tego dnia.

      Uroczystość Serca Jezusa obchodzona jest z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8. W sobotę (25 czerwca) w liturgii wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że od tej soboty – w naszym kościele parafialnym – będzie się odbywała cotygodniowa adoracja ,w ciszy’ Najświętszego Sakramentu w godz. 19.00 – 19.45.

 

9.  Zapowiedzi przedślubne są wywieszone w gablocie ogłoszeń